Sohbet Odaları

Home Forums Marketplace Sohbet Odaları

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  sohbet 11 months, 3 weeks ago.

 • Author
  Posts
 • #472892

  sohbet
  Participant

  Sohbet burada chat ailesi ve özel sohbetler hakkında detaylar vereceğiz. Sohbet için insanların aradığı bir çok şey burada, sadece yeterince zamanın ve iyi bir iletişimin olmalı. Onun haricinde devamı boyutu yol gösterecektir.

  İnsanların çok fazla yazışarak sohbet konusu konusu istatistiklere göre çok fazla değer değildir. Bu da sesli mesaj yolu ile iletişiminin yüksek olduğunun göstergesidir. Yalnız dezavantaj olarak bakacak olursak, yazışarak yapılan sohbetlerde bazı kelimelerin ne söz söylendiğinde anlaşılmıyor ve yanlış anlamalara neden olabiliyor.

  SohbetBurada ailesi telefonda nasıl konuşur veya nasıl konuşmalı? Hakkında yazımızı okuyunuz.

  Telefonda Sohbet Nasıl Açılır

  Birçok insanın iletişim aracı olarak telefon, günümüz şartlarına göre; insan ilişkilerinde önemli bir rol oynar. Tanışıp kaynaşmak, telefonsuz bir ortamda; neredeyse imkansız hale geldi. Bu yüzden birey; insanlarla tanışmak, iyi ilişkiler kurmak için telefon yoluyla sohbet etmesini bilmeli. Peki, telefon konuşmasında sohbetburada nasıl açılır? Bunları inceleyelim.

  İlgi Alanından Konuşmak
  Karşınızdaki insanla sohbet, onun ilgisini çekti bir sohbet; sizi dinlemeyecek veya dinliyor gibi yapıp başka şeylerle meşgul olacaktır. Bu yüzden sohbet konusu, iki taraf içinde ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalıdır.

  Soru Sormak
  Sohbetlerin olmazsa olmazı, soru sormaktır. Hem de karşınızda bireyin de pasif kalmamasını sağlar. Bu yüzden sohbetlerde soru sormanın önemi büyüktür.

  Başından Geçen Olayı Anlatmak
  Sohbet konuşmasında sıcakkanlı ve samimi gözükmek için başından geçen olayları anlatmak doğru bir tercihtir. Siz bir olayınızı anlatın, ”Benim de başıma bir şey gelmişti.” gibi geri dönüşlerle karşılaşıp; konu konuyu açar dedikleri hadiseyle karşılaşırsınız. Bu da muhabbetinizi olumlu etkiler.

  Zevklerden Bahsetmek
  Genel insanların konuşulmasını en çok sevdiği unsurlardan biri de zevkleridir. Hem karşısındaki insanın, neyden hoşlanıp neyden hoşlanmadığını bilmesini ister; hem karşısındaki insanın zevklerini öğrenmek ister. Müzik dinlemek, kitap okumak, sinemaya gitmek gibi zevkler konuşularak insanlarla güzel sohbetler alınabilir.

  Hayallerden Konuşmak
  Gelecek plan ve hayalleri, insanların iç dünyalarını ve hayattan beklentilerini yansıtır. İnsandan insana gösterir gösterir. Örneğin paranın mutlu edeceği insanlar olduğu gibi etmeyeceği insanlar da vardır. Hayattan tek beklentisi aşk olan insanlar olduğu gibi; aşktan nefret eden insanlar da vardır. Doğru sorular ile karşınızda bireyin iç dünyası bilgi sahibi olabilirsiniz ve kendi iç dünyanızı ona yansıtabilirsiniz.

  Hangi konuda olsun sohbet etmek, insanların birbirini tanımasını ve samimiyet oluşturmasını sağlar. Bu yüzden sohbet edildiğinde, belirli çekingenlik edilmemeli; sürekli konuşan ve dinleyen durumda olunmalıdır. İyi bir sohbetçi, insanlarla tanışıp kaynaşma noktasında çok sıkıntı yaşamazsınız, sevilen ve konuşulmak Sallayarak olursunuz.

You must be logged in to reply to this topic.